• Aktuality
  • Na Tehelnom poli zabojuje MFK Dukla B.Bystrica o prvé body v Niké lige
A tím / MFK Dukla / 04.08.2023

Na Tehelnom poli zabojuje MFK Dukla B.Bystrica o prvé body v Niké lige

Na Tehelnom poli zabojuje MFK Dukla B.Bystrica o prvé body v Niké lige
Druhým súperom v Niké lige bude majstrovský Slovan

Niké lige pokračuje cez víkend druhým kolom, v ktorom sa naši chlapci predstavia na pôde majstrovského Slovana. Minulý rok bolo druhé kolo pre Duklu bodonosné, pretože sme prekvapujúco triumfovali v Trnave. Favoritom je v zajtrajšom zápase Slovan, ale vo futbale už nie raz papierové prognózy zlyhali. Pred stretnutím sme sa o blížiacom sa zápase porozprávali s trénerm Michalom Ščasným.

Michal, berieš prehru v I. kole ako facku, ktorú je lepšie dostať na úvod a potom správne zareagovať v ďalších kolách? Nie je to určite príjemné, lebo sme chceli bodovať. Nenazval by som to fackou, ale je to skôr momentálny stav v ktorom sa nachádzame. Je to realita, lebo príprava nebola ideálna, to je fakt, aj preto by som chcel požiadať verejnosť, aby bola trpezlivá, lebo 80% tímu začala trénovať až dva týždne pred súťažou. Možno to potrvá dva, tri zápasy, aby sme boli pripravený tak ako minulý rok. Boli sme sklamaní, ale je to dlhodobá súťaž a verím, že prídu víťazné zápasy.

V prvom zápase sa do základnej zostavy dostali Slebodník, Arevalo a Hlinka, ich hodnotenie z tvojej strany zrejme ovplyvní výsledok s Podbrezovou. Robíme si kolektívne aj individuálne hodnotenia, povedali sme si na ich stranu aj dobré veci, ale aj tie, s ktorými sme neboli spokojní, ale zostane to v šatni.

V II. kole cestujete na pôdu majstra, ako by malo mužstvo zareagovať, aby to herne aj výsledkovo bolo lepšie? My sme si analyzovali dáta a vieme, že budeme musieť byť viac kompaktní, zatvárať priestory, byť aktívny a nedávať súperovi toľko priestoru ako Podbrezovej. Individuálna kvalita hráčov Slovana je na vysokej úrovni a keby sme im dali priestor, tak to vedia využiť.

Budú zmeny v zostave v zápase na Tehelnom poli? Určite budú, zareagujeme na ten úvodný zápas, ale zas nebude to veľký zásah do zostavy.

Slovan teraz hral v Košiciach s takmer inou jedenástkou, ako hrá kvalifikáciu do LM, počítaš s tým, že to bude tak aj teraz? Analyzujeme aj súpera, videli sme jeho zápasy v kvalifikácii LM a tiež prvý zápas v lige v Košiciach. Tam nastúpili s inou jedenástkou, ale boli veľmi nebezpeční, mali veľa šancí a tí hráči sú motivovaní, aby sa dostali do základu aj v európskej súťaži. My musíme byť koncentrovaní a pripravení, aby sme mohli byť v tom zápase úspešní.

Okrem Borisa Godála má realizačný tím Dukly na stretnutie k dispozícii kompletný káder. Zápas na Tehelnom poli začína v sobotu 5.8.2023 o 18.00 hod.

So štartom Niké ligy sme aj my spustili oficiálny internetový fanshop, kde si môžu všetci priaznivci Dukly zakúpiť veci so symbolmi Dukly. Postupne budeme rozširovať a dopĺňať predmety vo fanshope, aby ste si mohli vyberať veci, o ktoré máte záujem.

Pripravujeme aj kamenný fanshop, ktorý bude na MMŠ v Radvani a o jeho otvorení vás budeme informovať na našich webových stránkach. MFK Dukla B.Bystrica pre svojich fanúšikov pripravil aj nový vernostný program. Každý držiteľ permanentky MFK Dukla B. Bystrica získa zľavu vo výške 15 % na každý nákup vo fanshope.
Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Dalibor Gonda a Jakub Uhrinčať debutovali v A- mužstve Dukly

Čítať viac
A tím

Preview: V Humennom ešte nik nebral body, ideme sa o to pokúsiť

Čítať viac
A tím

U lídra chceme natiahnuť sériu bez prehry aj s podporou fanúšikov

Čítať viac
Žiaci

Žiakom Dukly zápasy s Jupie nevyšli

Čítať viac
A tím

Náhradný termín osemfinále Slovnaft Cup-u je utorok 7.2 o 16.00 hod.

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Sedemnástka remizovala s Popradom, starší žiaci víťazne vo Zvolene.

Čítať viac