• Zo žiakov nás potešila trinástka výhrou v Žiari nad Pohroním
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 04.04.2022

Zo žiakov nás potešila trinástka výhrou v Žiari nad Pohroním

z tréningu U13

Počas soboty hrali zápasy najvyššej súťaže nadstavby o titul naši starší žiaci, ktorí si merali sily v derby s Jupie. Žiaľ mladí Duklisti podľahli súperovi rozdielom dvoch gólov, hoci sa mu herne vyrovnali. Mladší žiaci sa v základnej časti stretli v Žiari nad Hronom s Pohroním a trinástka zvíťazila 3:1, mala jasne navrch.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH 1:3 (0:2)

Góly: 53. Korčok – 11. a 42. Nemec (druhý z 11m), 26. Mandzák. Rozhodoval: Dubovec. ŽK: Majer (Jupie).

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Môťovský, Chromek, Rusňák, Králik - Rubint, Glemba, Korčok - Stacho (60' Zbyňovský), Pažout (70' Kolenička), Kobzoš (70' Skačan)

U 15-ka Dukly odohrala dobrý zápas s Jupie. Doplatila však v prvom polčase na slabší dôraz v pokutovom území, po ktorom inkasovala prvý gól a pri druhom sa presadili vysokí hráči hostí po rohovom kope. Následne súper začal brániť, my sme prevzali iniciatívu, v druhom polčase sme boli aj herne lepší, no inkasovali sme tretí gól z penalty a pridali iba jeden Korčokom na 1:3. Ďalšie možnosti sme nevyužili. Náš herný prejav nezodpovedal výsledku.

Duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Zápas sme prehrali v prvom polčase, konkrétne rozdielom bolo dôraz v našom pokutovom území. Prvý gól sme súperovi darovali, keď sme na trikrát hlavou neodvrátili loptu, ale rovno prihrali súperovi. Druhý sme dostali po rohu, tu ťažko niečo vyčítať, nakoľko súper má vo svojich radoch niekoľko vysokých hráčov a pravidelne vo vzájomných zápasoch inkasujeme po štandardkách. Ťažko sa nám potom hralo do prehustenej obrany, hlavne v druhom polčase, opäť sa opakoval scenár z minulého kola, súper sa zameral na bránenie výsledku, my napriek tomu, že sme boli herne aktívnejší, odchádzame z neho výsledkovo neúspešne. Avšak bolo vidieť opäť zlepšenie, hrali sme rýchlejšie, vytvorili sme si aj šance. Napriek výsledkovo nezvládnutému zápasu sme spokojní so spôsobom hry, s herným prejavom, ktorý je určite lepší pre rozvoj hráča / hráčov a vráti sa im to v starších kategóriách, v ktorých už na výsledku záleží.“

Ostatné výsledky:

Ružomberok – Košice 1:2, Žilina – Vranov n. T. 7:0, Prešov – Michalovce 2:1.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka vo štvrtok 14. apríla o 14.00 hodine na ihrisku súpera na východe republiky vo Vyšnom Opátskom, kde si zmeria sily s FC Košice.

Poradie:

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka s dvoma bodmi, Jupie má o tri body viac a je šieste. Na čele je Prešov s trinástimi bodmi. Košice sú tretie a majú 11 bodov.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH 0:2 (0:1)

Góly: 5. T. Krnáč, 52. Rohár. Rozhodoval: Čordáš.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio (Noga) – Kostúr (36' Lichý),Valach, Bednarčík, Hajdúch (60' Pálenkáš) – Debnár, Chromek  (60' Illéš) – Vidhold, Page, Čupka – Šinský (36' Štefanovský)

Duel našej štrnástky ovplyvnil rýchly gól súpera už v piatej minúte. Naň mladí Duklisti nedokázali odpovedať do polčasu a po prestávke žiaľ inkasovali aj druhýkrát. Hral sa na oboch stranách dobrý futbal, my sme žiaľ šance nevyužili a keďže hostia vo vedení už od úvodu slušne bránili, naše príležitosti sa rodili ťažšie a rovnako ťažšie sa nám aj proti lídrovi tabuľky presadzovalo.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas mal dobrú úroveň. Súper sa snažil hrať kombinačne, čo sa mu aj darilo a už v úvode zápasu sa ujal vedenia. My sme sa do šancí dostávali veľmi ťažko, a keď sme sa aj dostali, nedokázali sme ich premeniť. Súper bol v premieňaní dôraznejší a preto vyhral.“

Ružomberok – Košice 3:1, Žilina – Vranov n. T. 4:1, Prešov – Michalovce 3:1.

PROGRAM:

Poradie:

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly šiesta pozícia so štyrmi bodmi, Košice sú piate a majú o štyri body viac než my. Lídrom je Jupie so 16-timi bodmi.

U13:

FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:2)

Góly za Duklu: Patráš 2, Valera

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Kmeť, Penksa, Kočvara, Genči - Artem, Gábriš, Kolárik, Jančiar - Valera, Patráš ( Kubiš, Auxt, Debnár, Krnáč, Pizzolato)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky nás potešili, keď v Žiari nad Hronom vyhrali nad Pohroním. A hoci v úvode prehrávali, po inkasovanom góle zlepšili hru a ešte do prestávky odpovedali dvoma presnými zásahmi útočníka Patráša. V druhom polčase domáci nehrozili, aktivita bola na našej strane a z množstva šancí sme pridali tretí poisťovací gól. Skóre však mohlo byť pre nás ešte priaznivejšie a vyššie.

Výhru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Začiatok zápasu nám nevyšiel, kde sme si nepresne prihrávali, prehrávali osobné súboje, preto išiel súper do vedenia. Po inkasovanom góle sme trochu posty prehodili a prinieslo to zmenu hry. Od tejto chvíle sme boli aktívnejší, nebezpečnejší a otočili sme výsledok zápasu. V druhom polčase sme boli stále aktívni, súpera sme nepúšťali do šancí. My sme si vypracovali viac gólových príležitostí, škoda, že len jednu sme využili.“

L. Mikuláš – Žilina 3:3, Námestovo – Lučenec 2:1, Ružomberok – R. Sobota 21:0, Podbrezová – Zvolen 2:5, Jupie – Martin 5:1.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v pätnástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 9. apríla10.00 hodine na domácej pôde, sily si zmerajú s MFK Ružomberok.

Poradie:

Naša trinástka je v tabuľke na siedmom mieste, má 17 bodov, Pohronie je deviate a má bodov 14. Ružomberok je štvrtý so ziskom 28 bodov.

U 12:

FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 12:6 (4:4)

Góly za Duklu: Horváth, Holík, Šimko, Kaštiel, Záhorec, Žambor

Jednotlivé zápasy: 1:4, 3:0, 4:1, 4:1

Zostava MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, Holík, Horváth, Drozd, Žambor, Poljovka, Bodzík, Šimko, Uram, Záhorec, Kaštiel, Lačný, Ďubek, Perichta, Stupavský, Bevíz, Holubčík

Prehru s Pohroním zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Aj napriek výsledku sme podali zlepšený výkon oproti predchádzajúcemu zápasu. Progres nastal najmä v ponukovej činnosť, vďaka čomu sme dokázali predviesť niekoľko pekných akcií a vyjsť aj z ťažkých situácii. Potešila najmä jedna partia, ktorá dokázala prvý polčas vyhrať 4:1.“

L. Mikuláš – Žilina 4:22, Námestovo – Lučenec 10:9, Ružomberok – R. Sobota 26:4, Jupie – Martin 8:12.

PROGRAM:

Poradie:

Naša dvanástka je v tabuľke na siedmom mieste so ziskom 16 bodov, najbližší súper Ružomberok má na piatom mieste 25 bodov. Pohronie je desiate s desiatimi bodmi.

Bárka banskobystrickej nepoddajnosti

Sumár mládeže: Starší dorast remizoval s Petržalkou, štrnástka a mladší žiaci víťazne proti Zvolenu